Woda głęboko nawilża skórę - Źródło antyoksydacyjnej, naturalnie zjonizowanej wody alkalicznej

Woda głęboko nawilża skórę

Woda głęboko nawilża skórę

Nawilżanie to obok oczyszczania skóry, najważniejszy punkt na liście pielęgnacji. Oczywiście mowa tu zwłaszcza o pielęgnacji kobiecej, ale fakty które za chwilę tu przedstawię z pewnością przydadzą się także urodzie mężczyzn!

 

Nawilżanie, czyli picie wody powinno być dla nas tak naturalne jak oddychanie. Niestety często rozumiemy to zupełnie na opak i wydajemy fortunę na różne specyfiki, tymczasem prawdziwe nawilżanie zaczyna się od…. szklanki wody.

Odpowiedzmy więc na pytanie, czym właściwie jest nawilżanie?

Nasza skóra to największy z organów w ciele.  Z jednej strony sama jest warstwą, która chroni ciało przed przenikaniem wody (jej zewnętrzna warstwa hydro-lipidowa stanowi nieprzemakalny płaszcz), z drugiej zaś – wewnątrz skóry- w komórkach wszystko dzieje się w środowisku wodnym. Dzięki wodzie zachodzą wszystkie procesy chemiczne.

Jeżeli jej zawartość w skórze jest zbyt mała – metabolizm komórek się zaburza.

Dobrze podlewana roślina nie więdnie i niestraszne jej grzyby i bakterie. I tak samo jest ze skórą. Kiedy zapewnimy jej odpowiednie nawilżenie, będzie w lepszej kondycji i zwiększy się jej odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

 

Regularne stosowanie kremów nawilżających chroni zewnętrzną warstwę skóry przed odparowywaniem wody, ale to co jest najważniejsze to doskonałe nawodnienie od wewnątrz to ono pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji!

 

Prawidłowe nawilżenie skóry jest niezbędne dla jej młodego i zdrowego wyglądu. Proces utraty wody wraz z upływem lat nasila się. Skóra traci elastyczność i pojawiają się zmarszczki. Ciało człowieka składa się z około 70% wody. Jedna trzecia zawartej w organizmie wody znajduje się w płynach pozakomórkowych (np. krew, limfa), a dwie trzecie są obecne wewnątrz komórek. Dlatego tak ważne jest, żeby pić 8 szklanek dziennie czystej, przefiltrowanej wody. Nic więcej, woda to najlepszy kosmetyk. Dzięki niej skóra napnie się i ujędrni, ponieważ puste przestrzenie międzykomórkowe wypełnią się wodą. Organizm będzie działał wydajniej i lepiej usuwał toksyny, co odbije się na naszym wyglądzie. Cellulit, czyli toksyny w postaci tłuszczu pod skórą, zacznie się wygładzać. Zmarszczki z czasem zaczną się wypełniać. Cienie pod oczami znikną, skóra zacznie promienieć i poczujesz przypływ energii!

Odpowiednio zbilansowana dieta oraz regularne spożywanie 8 szklanek wody dziennie jest niesamowicie ważnym czynnikiem nawilżającym i odżywiającym skórę!