Optymalne zmineralizowanie –
4 z 8 podstawowych parametrów doskonałej Wody!

Każdy człowiek do życia potrzebuje mikroelementów, witamin i minerałów. Natura zaprojektowała nasze ciała tak, abyśmy czerpali je z ziemi w postaci warzyw i owoców.

 

Cywilizacja i postęp pozbawił ziemie uprawne większości składników mineralnych, dlatego żywność teraz odżywia nas dużo słabiej, niż jeszcze kilkanaście lat temu.

 

Badania dowodzą, że ilość wapnia w brokułach od 1985 roku do 2002 zmniejszyła się o 73%, a ilość magnezu aż o 55%.

„Nasz organizm nie może już czerpać z przetworzonej żywności GMO tego, czego potrzebuje do życia, dlatego musimy mu pomóc i dostarczać minerały z zewnątrz. „

Jeszcze przed nadejściem wielkiego skażenia cywilizacji, górskie potoki spływały wolnym tempem przeciskając się przez skały mineralne, wypływały z bogatych w mikroelementy ziem, dzięki czemu Woda napełniała się tymi właściwościami i była idealnym dodatkiem do diety człowieka.

 

Teraz ta sama Woda w potokach zbiera ze sobą tysiące rakotwórczych i morderczych substancji, tylko dlatego, że nasze środowisko jest skażone.

 

Musimy zatem szukać naturalnego źródła Wody, które uzupełni niedobór minerałów i mikroelementów w naszych organizmach.

Zmierz ilość minerałów w Wodzie.

 

Możesz to zrobić za pomocą specjalnego miernika TDS. 

 

TDS To parametr określający całkowitą ilość substancji rozpuszczonych w wodzie. Jego jednostką miary jest ppm, czyli ilość cząsteczek substancji rozpuszczonych na milion cząsteczek Wody.

 

W zwykłej Wodzie z kranu może znajdować się wszystko, co zdążyła ona rozpuścić na swej drodze zanim trafiła do naszego domu.

 

TDS Wody z kranu w dużych miastach wynosi ok. 300 ppm. Efekt takiego stanu Wody z kranu wyraźnie widać na czajnikach, w postaci białego, wapniowego osadu, który jest trudny do usunięcia. Dzieje się tak dlatego, że Woda z kranu zawiera w sobie bardzo dużo substancji, których pochodzenia nie znamy. Mogą to być minerały, ale częściej zdarza się jednak, że są to metale ciężkie, zabrudzenia i pierwiastki rozpuszczone z rur, którymi płynie Woda.

 

TDS wody z samego filtra odwróconej osmozy wynosi od 0 do kilku ppm. Jest to woda jałowa, pozbawiona wszelkich minerałów! Dłuższy okres picia takiej wody może być szkodliwy dla zdrowia, ponieważ jałowa Woda wypłukuje minerały z organizmu człowieka.

 

Woda z Crystal Water System posiada optymalną wartość TDS na poziomie ok. 60-100 ppm. Na wynik ten mają wpływ zawarte w wodzie z Crystal Water System życiodajne minerały.

Woda z Crystal Water System zawiera następujące minerały:

  1. Magnez – pozytywnie wpływa na procesy krzepnięcia krwi, reguluje rozwój układu kostnego, wzmaga reakcje obronne organizmu. Obniża poziom cholesterolu, chroni przed uszkodzeniem mięśnia sercowego.
  2. Wapń – To właśnie on zmusza mięśnie do kurczenia się i rozkurczania. Niedobór wapnia w kościach odczuwamy najszybciej bo gdy brakuje wapnia we krwi, organizm pobiera go z kości. Wapń reguluje bardzo wiele procesów zachodzących w organizmie: reguluje ph krwi.
  3. Krzem zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów i łamaniu się paznokci. Ponadto zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju schorzeń kostno-stawowych oraz miażdżycy.
  4. PotasBierze udział u transporcie składników odżywczych do wnętrza komórek. Jest on również nieodzownym składnikiem przy pracy mięśni, wpływa także na układ nerwowy. Dzięki niemu mózg jest lepiej dotleniany, a to powoduje, że koncentracja i procesy myślowe ulegają poprawie.
  5. Żelazo – jest składnikiem mineralnym tak cennym jak złoto. Spełnia bardzo ważną funkcję w organizmie, jest składnikiem hemoglobiny, która transportuje tlen.
  1. Mangan – to pierwiastek, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Odpowiada także za mocne kości. Ponadto wchodzi w skład wielu tkanek, jednak w największych ilościach można go znaleźć w wątrobie, mózgowiu, nerkach i trzustce.

 

  1. Sód – do jego najważniejszych zadań należy utrzymywanie w organizmie równowagi wodnoelektrolitowej i kwasowo-zasadowej. Jest mikropierwiastkiem niezbędnym do życia, ponieważ pełni wiele funkcji. Przede wszystkim reguluje gospodarkę wodną organizmu.

 

  1. Węgiel – jego porowata powierzchnia pomaga wiązać i usuwać z organizmu toksyny i trucizny. Są one niejako „przyciągane” do węgla. Oznacza to, że niczym magnes, przyciąga trujące substancje podczas całej drogi przez przewód pokarmowy, a następnie wydala je z organizmu.

 

  1. Zeolit Dzięki unikalnej strukturze zeolit jest jednym z niewielu minerałów naładowanych ujemnie, który występuje naturalnie w przyrodzie. Działa on jak magnes przyciągając dodatnio naładowane cząsteczki toksyn do siebie i bezpiecznie usuwa je z naszego organizmu

 

  1. Srebroma działanie odkażające, zabija zarazki, niszczy lub nie dopuszcza do rozwoju grzybów i pleśni. Chroni organizm i wspomaga leczenie przeziębień, kataru, kaszlu, grypy, anginy, zapalenia gardła, zatok, oskrzeli, płuc i innych infekcji bakteryjnych. Żadne zarazki nie znalazły dotąd sposobu na uodpornienie się na działanie jonów srebra.

Niektórzy specjaliści zalecają picie wód wysoko zmineralizowanych, o bardzo wysokim stężeniu poszczególnych minerałów. Są specjalne uzdrowiska, które leczą dolegliwości kąpielami i piciem specjalistycznie namineralizowanej wody.

Woda wysoko zmineralizowana, tak czy nie?

Mnóstwo ludzi sięga w sklepie po wodę mineralną, kiedy odczuwają pragnienie. Są przekonani, że uzupełnią w ten sposób niedobór minerałów i pierwiastków w organizmie.

 

Niektórzy specjaliści zalecają picie wód wysoko zmineralizowanych, o bardzo wysokim stężeniu poszczególnych minerałów. Są specjalne uzdrowiska, które leczą dolegliwości kąpielami i piciem specjalistycznie namineralizowanej wody.

 

To jest bardzo dobre rozwiązanie, jednak jest jeden warunek. Warto sięgać po wodę mineralną i kuracje mineralizujące bardzo rzadko i w małych ilościach

 

Widzisz biały nalot po gotowaniu wody w czajniku? To rozpuszczony wapń- minerał. Wytracił się z wody podczas gotowania, bardzo trudno go usunąć z czajnika. To samo dzieje się w naszym organizmie, kiedy przyjmujemy za dużo minerałów. Organizm ich nie potrzebuje w takiej ilości i magazynuje, ponieważ nie potrafi usunąć tak dużej ilości pierwiastka.  Stąd często zdarza się, że ludzie lubujący się w wodach mineralnych zapadają na choroby takie jak zakrzepica, kamienie nerkowe czy kamienie w pęcherzu.

 

Optymalna wartość minerałów w wodzie to od 60-100 ppm, które wskazuje badanie TDS. Mamy wówczas pewność, że taka ilość minerałów się wchłonie, ponieważ takie ma zapotrzebowanie nasz organizm.


Napisz do nas i umów się na bezpłatne badanie Twojej wody.

 

Naturalnie zjonizowana woda alkaliczna ze stacji Crystal Water System to prawdziwe bogactwo minerałów niezbędnych do życia dla naszego organizmu, optymalnie zbilansowana ilość minerałów, nasyca i odżywia organizm- naturalnie!

woda optymalnie zmineralizowana

Skontaktuj się

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.
Administratorem Państwa danych osobowych jest Crystal Water sp. z o.o. S.K. z siedzibą przy ul. Polanowickiej 62a; 51-180, Wrocław. Państwa dane będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Mogą Państwo również wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania. Podstawa prawna: przetwarzanie jest niezbędne do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy. W razie pytań prosimy o kontakt na: biuro@crystalwatersystem.pl. Więcej na ten temat w polityce prywatności.

Adres

Crystal Water Sp. z o.o. Sp. K.
Chabrowa 47
52-200 Wysoka

NIP 895 205 77 50
REGON 362990025

Telefon

informacje / sprzedaż

728 128 775

biuro

887 450 460

Email

biuro@crystalwatersystem.pl