2 litry wody dziennie przeciwdziała cellulitowi! | Blog Crystal Water

2 litry wody dziennie przeciwdziała cellulitowi!

2 litry wody dziennie przeciwdziała cellulitowi!

Szacuje się, że cellulit dotyka ponad 80% kobiet zarówno młodych, jak i starszych, nie tylko tych z nadwagą ale i szczupłych. Nadwaga oczywiście sprzyja rozwojowi cellulitu, bo powiększeniu ulegają komórki gromadzące tłuszcz w tkance podskórnej. To, czy masz cellulit uzależnione jest także od czynników hormonalnych, związanych ze stylem życia, odżywaniem i dlatego dotyka także kobiety szczupłe.

Cellulit jest zjawiskiem powszechnym wśród kobiet, a za jego powstawanie odpowiedzialnych jest wiele czynników. Niezbilansowana dieta jest jednym z najważniejszych. Cellulit szpeci delikatną kobiecą skórę i to przez niego, kobiety nie są w pełni pewne siebie. Można się go pozbyć!

 

Wśród żywieniowych czynników wpływających na powstawanie cellulitu i które warto wyeliminować są:

  • rygorystyczne diety odchudzające, czyli diety cud;
  • nadużywanie kawy;
  • małe spożycie wody;
  • jedzenie przetworzonych, gotowych dań;
  • mało antyoksydantów przyjmowanych z żywnością;
  • małe spożycie błonnika pokarmowego.

 

A co to jest cellulit wodny?

Ten rodzaj cellulitu wynika z nagromadzenia wody w tkance podskórnej. Nie jest to jednak związane z nadmiernym spożyciem płynów, wręcz przeciwnie! Picie niedostatecznej ilości płynów wywołuje reakcję obroną w organizmie w postaci zatrzymywania wody. Rozwiązaniem jest, zatem spożywanie około 2 litrów napojów dziennie: najlepiej zielonej herbaty, wody strukturalnej czy soków świeżo wyciskanych.

 

Odpowiednie nawodnienie to piękna cera i skóra!

Woda zapewnia jej młody wygląd, blask i elastyczność. Wszystkie panie skarżące się na suchą, napiętą skórę powinny ją nawilżać nie tylko kremami i balsamami na zewnątrz, ale również wodą od wewnątrz. – Skóra to również kolagen-rusztowanie dla skóry, maź w stawach, czy płyn w oku. Bez wody wysychają, a kolagen bezpowrotnie się degraduje.

Po za tym picie wody daje pewność, że stosowane kosmetyki zadziałają na skórę i cellulit, paznokcie czy włosy. Przy nawet niewielkim odwodnieniu nie uda się ich właściwie odżywić, kremami z zewnątrz i witaminami od środka.