Aktywny wodór, także w twojej szklance wody | Blog Crystal Water

Aktywny wodór

Aktywny wodór

„Aktywny Wodór Przedłuży Życie Ludzi”

– Dr Hidemitsu Hayashi, Dyrektor Japońskiego Instytutu Wody

Obecnie coraz częściej słyszy się o zbawiennym wpływie picia wody z Aktywnym Wodorem na Zdrowie Człowieka. Liczne doniesienia pokazują zaskakującą poprawę zdrowia wielu ludzi już po kilku tygodniach jej stosowania. Czym zatem jest woda nasycona wodorem i w jaki sposób aktywny wodór wpływa ona na nasz organizm?

 

Badania naukowe pokazują nam, że w dzisiejszych czasach już nie wystarczy pić wodę tylko oczyszczoną i optymalnie zmineralizowaną, chociaż te cechy też są

zdrowa-woda

ważne, to coraz częściej zwraca się uwagę na właściwości wody takie jak jej struktura molekularna świadcząca o zdolności przenikania jej przez błony komórkowe, wartość pH, coraz bardziej popularne pojęcie „pamięci wody”, czy też potencjał oksydacyjno – redukcyjny określany mianem Redox lub ORP informujący o zawartości aktywnego wodoru i mierzony w miliwoltach (mV).

 

Dlaczego warto pić wodę z aktywnym wodorem?

Obecnie coraz większa liczba badań wykazuje, że reakcje wywołane przez wolne rodniki są przyczyną wielu chorób.

W procesie przemiany tlenu w energię w organizmie powstają produkty uboczne. Podobnie jak przy spalaniu drewna wytwarza się ciepło to powstaje także dym jako produkt uboczny, tak przy spalaniu przez organizm tlenu jako produkty uboczne powstają niebezpieczne wolne rodniki, które uszkadzają zdrowe komórki.

Dodatkowo codziennie przez stres, spaliny, dym tytoniowy, przetworzona żywność, pestycydy, trujące metale, leki, przemysłowe związki chemiczne i zanieczyszczoną wodę wytwarzamy więcej wolnych rodników, niż powinniśmy.

aktywny-wodor

Ratunkiem jest spożywanie wody z aktywnym wodorem, która zmniejsza ilość wolnych rodników. Im bardziej ujemny wskaźnik Redox tym bardziej woda ma działanie prozdrowotne.

Proces eliminacji wolnych rodników rozpoczyna się z chwilą dostania się aktywnego wodoru do organizmu zaraz po wypiciu pierwszego łyku zjonizowanej wody alkalicznej, czyli posiadającej ujemną wartość Redox.

Woda posiadająca dodatni potencjał ORP jest utleniaczem, odbiera elektrony utleniając różne związki. Im bardziej dodatni potencjał Redox, tym woda ma większą zdolność utleniającą, zawiera więcej wolnych rodników i jest bardziej szkodliwa dla zdrowia.

 

Woda posiadająca ujemny potencjał ORP jest antyutleniaczem eliminującym wolne rodniki, gdyż posiada dużą ilość wolnych elektronów. Im bardziej ujemny potencjał Redox, tym bardziej woda ma działanie prozdrowotne poprzez większe właściwości redukowania wolnych rodników i tym samym ochrony komórek organizmu przed destrukcją, występującą podczas stresu oksydacyjnego – głównego sprawcy starzenia i chorób cywilizacyjnych.

Woda kranowa oraz popularne wody butelkowe mają wartość Redox wyższą niż 100 mV. Poniżej 0 mV, czyli wartości ujemne, wskazują już na cechy redukujące, czyli stają się antyutleniaczami. Wody uzdrawiające, swoje wyjątkowe i lecznicze właściwości zawdzięczają właśnie zdolnościom do redukcji wolnych rodników. Zawierają one duże ilości aktywnego wodoru, skutecznie eliminującego rodniki tlenowe.

Badania kliniczne przeprowadzone przez Dr Hidemitsu Hayashi oraz Dr Muneori Kawamura, stosujących wodę z aktywnym wodorem wykazały bardzo dużą jej efektywność w leczeniu takich chorób jak: cukrzyca, stopa cukrzycowa, hypercholesterolenia – „wysoki cholesterol”, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, astma, reumatyzm, dna moczanowa, choroba Crohna,, choroby skóry związane z ubytkiem kolagenu, niektóre choroby serca, zaburzenia odporności immunologicznej, nowotwory, chroniczne zaparcia, biegunka, alergie i wiele innych.

Dlatego, jeżeli nie chcemy chorować powinniśmy pić wodę z aktywnym wodorem, która jednocześnie posiada odczyn zasadowy, co sprawia, że przyczynia się również do odkwaszania organizmu, a więc jeszcze jednego i bardzo ważnego kroku na drodze do zdrowia i młodości!