Co oprócz pożywienia może nas podtruwać? | Blog Crystal Water

Co jeszcze oprócz pożywienia nas truje?

Co jeszcze oprócz pożywienia nas truje?

Woda jest głównym składnikiem Twojego ciała.

Wszystkie płyny, które dostarczasz do Swojego organizmu muszą być przez niego specjalnie przetworzone i oczyszczone. Dorosły człowiek wypija dziennie 2,5 litra wody.
W czasie tych procesów, Twoje ciało traci bardzo dużo energii.

A im więcej energii stracisz na przetwarzanie i oczyszczanie płynów, które przyjmujesz, tym mniej energii pozostanie na walkę z chorobami oraz regenerację komórek!

 

Jakość Wody wpływa na zdrowie i kondycję Twoich organów w Twoim ciele, czyli na Twoje zdrowie i długość życia!

 

Jaka woda jest dla nas dostępna w kranach?

 

Woda była przez długie wieki czysta i tworzyła na powierzchni Ziemi przejrzyste rzeki i jeziora. Do XIX w. wszystkie wody  na naszym globie spełniały dzisiejsze warunki 1 klasy czystości. Z nadejściem ery przemysłu te czasy minęły bezpowrotnie, ponieważ

Woda zbiera ze sobą wszystkie zanieczyszczenia środowiska!

 

„W środowisku obecne są tysiące substancji chemicznych mogących powodować niepożądane skutki dla naszego zdrowia”.

– raport „Ocena problemów środowiska”, Agencja Ochrony Środowiska USA

 

Dlaczego oczyszczalnie ścieków nie rozwiązują problemu?

 

Woda po wyjściu z oczyszczalni przebywa długie kilometry przez rury zanim dotrze do gospodarstw domowych. W wielu miejscach występują jeszcze rury ołowiane czy azbestowe, a woda rozpuszcza i zabiera ze sobą śmiercionośne pierwiastki doprowadzając je do Twojego kranu. Same rury wodociągowe zarastają brudem więc metale ciężkie i rdza nawarstwia się z biegiem lat, a rury nie są oczyszczane!

 

Ludzkość Nie Jest W Stanie Kontrolować jakości i czystości wody

Raport Najwyższej Izby Kontroli z 02.01.2014 r.

 

Co znajduje się w Wodzie?

 

Woda potrafi rozpuścić ponad 2500 związków chemicznych, których nie widać, przez co bardzo łatwo ją zanieczyścić.

Związki chemiczne, które znajdują się w wodzie pitnej, są w niej dokładnie rozpuszczone i niewyczuwalne za pomocą zmysłów.

Dotyczy to również trujących bisfenoli, związków chemicznych używanych do produkcji plastikowych butelek.

 

 • Ołów (Pb)  gromadzi się w kościach, wątrobie i mózgu, co obniża poziom inteligencji, niszczy układ kostny i wątrobę!
 • Aluminium (Al)  gromadzi się w mózgu, nerkach i kościach, prowadzi między innymi do Alzheimera!

 

 • Rtęć (Hg) kumuluje się w nerkach i przysadce mózgowej, prowadzi do uszkodzeń nerek, kości i dewastacji mózgu!

 

 • Chlor (Cl) odkłada się  tkance piersiowej kobiet, co prowadzi do raka piersi!

 • Arsen (As) to trucizna, jest silnie rakotwórczy!
 • Kadm (Cd) odpowiada za nowotwór krocza, pochodzi z pól nawożonych nawozami fosforowymi!
 • Fluor (F) powoduje spustoszenie układu kostnego, odkłada się w mózgu, powoduje zanik ilorazu inteligencji!
 • Detergenty – nie ulegają degradacji i wracają do domów w wodzie pitnej.

Wiele nowotworów złośliwych pochodzi od wody nimi skażonej!

 • Azotany – tworzą związki rakotwórcze w przewodzie pokarmowym!
 • Pestycydy – organizm bardzo łatwo wchłania te środki do zwalczania szkodników!
 • Wielopierścieniowe Węglowodory Aromatyczne – pochodzą ze ścierania się asfaltu. Norma to 0,000010mg/l a wody powierzchniowe w Polsce mają 15 – 20mg/l!

Czy można się tego pozbyć?

 

Tak, trzeba zastosować odpowiedni proces oczyszczania i uzdatniania Wody, żeby pozbyć się rakotwórczych składników. Jednak nie wszystkie sposoby są skuteczne. Większość ludzi uważa, że przegotowanie wody z kranu wystarczy.

Przegotowanie to świetny sposób na pozbycie się drobnoustrojów. Wówczas zabijasz większość szkodliwych bakterii i wirusów.

Musisz jednak wiedzieć, że podczas wrzenia sama, czysta woda intensywnie paruje, zostają w niej związki chemiczne, które Ci szkodzą. Im dłużej zaś gotujesz, tym więcej bakterii i wirusów ginie, ale też zwiększa się stężenie metali ciężkich i chemikaliów.Pod względem chemicznym podgrzana woda jest mniej zdrowa, niż nieprzegotowana!  Najpierw woda powinna być odpowiednio uzdatniona, potem gotowana.

 

Jak więc oczyścić Wodę?

 

Aby Woda spełniała Swoje funkcje, musi być starannie oczyszczona, ale większość filtrów, oczyszczają wodę do zera, ze wszystkich substancji: złych, które mogą szkodzić, ale także tych  niezbędnych do życia! Woda z takich filtrów jest czysta, ale jałowa, pozbawiona niezbędnych minerałów potrzebnych do życia oraz, co najgorsze jej pH to 5,5-6,0 i przez to zakwasza organizm. Okazuje się więc, że oczyszczenie wody za pomocą filtrów to jednak jeszcze nie wszystko.

 

Jakie parametry powinna mieć idealna Woda?

 

Po dokładnym oczyszczeniu różnymi filtrami, woda powinna przybrać odpowiednie parametry tak, aby służyła naszemu organizmowi. Koniecznie musi być alkaliczna, dzięki temu organizm może usuwać toksyny z organizmu i pozbywać się złogów tłuszczu i równocześnie się odkwaszać.

Kolejnym ważnym elementem jest mineralizacja wody. Do jałowej, pustej wody trzeba dodać odpowiednich minerałów tak, aby nasz organizm mógł sprawnie funkcjonować. Woda powinna być także zjonizowana, czyli nasycona aktywnym wodorem (taka metoda jest najlepsza, ponieważ odbywa się bez ingerencji prądu) dzięki temu broni całe ciało przed wolnymi rodnikami.To jeszcze nie wszystko. Nawet jeśli woda jest oczyszczona filtrami, jej czątsteczki wciąż przenoszą na nasz organizm drgania o częstotliwości zanieczyszczeń

Dlatego też Woda koniecznie musi mieć wykasowaną toksyczną pamięć. Najważniejszy jednak parametr jest najtrudniejszy do osiągnięcia- to struktura Wody. Komórki naszego organizmu są niebywale małe, dlatego cząsteczka wody, która ma je odżywiać musi być równie mała. Dlatego musi mieć strukturę heksagonalną, która nawodni nas tak, jak to robiła Woda kiedyś, przed nadejściem cywilizacji.