Dekalog zdrowego odchudzania - 10 przykazań osób odchudzających się!

Dekalog na zdrowe odchudzanie!

Dekalog na zdrowe odchudzanie!

Kto chciałby zgubić zbędne kilogramy? Poznaj dekalog odchudzania, który pomoże Ci schudnąć zdrowo, szybciej i utrzymać odpowiednią wagę!

Ktoś kto szuka informacji na temat odchudzania, jest zasypywany stosem bzdur od magicznych diet, które powodują utratę wagi kosztem wyniszczenia organizmu, po „skuteczne” tabletki! Zastosuj te wskazówki, a zyskasz dietę cud! Ten cud długotrwałe zdrowie.

Przykazanie 1: Woda

W nieograniczonych ilościach, a najmniej 2,5  litra dziennie. Jak to zrobić? Miej szklankę wody cały czas przy sobie i popijaj co chwilę. Woda spowolni napady głodu, oczyści jelita, nawilży skórę i nawodni organizm. 10 szklanek wody dziennie poprawi perystaltykę jelit, dzięki czemu będziesz wypróżniać się częściej i dokładniej.  Pij wodę na czczo i uzupełniaj płyn między posiłkami. Dalej dowiesz się, dlaczego nie warto pić przed, w trakcie i po posiłku.

 

  1. Błonnik czyni cuda

Błonnik wspomaga odchudzanie, gdyż wchłania wodę, dzięki czemu pęcznieje, wypełnia żołądek i zmniejsza uczucie głodu. Zrób sobie koktajl błonnikowy i pij każdego ranka! Zmiksuj jedno cale jabłko, łyżkę miodu, siemienia lnianego, oraz nasion chia- każde z tych składników to superfood i razem tworzą prawdziwą bombę błonnikową, która wymiata złogi z jelit, nawet te, które długo zalegały. Dzięki temu czujesz się lżej, regulujesz wypróżnienia i oczyszczasz jelita.

 

  1. Odkwaszanie

Nie schudniesz, jeśli masz zakwaszony organizm. Katorżnicze ćwiczenia i głodowa dieta nic nie dadzą, ponieważ organizm Cię chroni. Oblepił tłuszczem wszystkie niebezpieczne toksyny i kwasy i nie „puści„  ich, ponieważ zasiałyby spustoszenie w organizmie. Jedynym sposobem jest zlikwidowanie zakwaszenia. Możesz to zrobić pijąc wodę alkaliczną na czczo i jedząc odkwaszające produkty- kaszę jaglaną, zielone warzywa, naturalne soki owocowe.

 

  1. Woda w odpowiednim czasie

Pij od razu po obudzeniu na czczo, najlepiej dwie szklanki alkalicznej (zasadowej) wody. Uruchomi twoje jelita i przygotuje żołądek do pracy. Zasadowa woda o ph powyżej 10, na czczo wspaniale odkwasza organizm. Pij między posiłkami z wyjątkiem przed, po i w trakcie jedzenia.

 

  1. Zakwaszaj żołądek

Nasz sok żołądkowy ma ph 2, czyli bardzo silny kwas rozpuszczający wszystko na swojej drodze. Żeby podtrzymać ten stan rzeczy, przed każdym większym posiłkiem np. obiadem, wypij miksturę zakwaszającą- łyżka octu jabłkowego na szklankę wody. Takie działanie pomoże wzmocnić kwasy żołądkowe, dzięki czemu pożywienie dużo efektywniej się trawi.

  1. Aktywny wodór

Woda nasycona aktywnym wodorem dostarczy Ci wiele korzyści. Przede wszystkim, aktywny wodór zwalcza wolne rodniki, które atakują i wyniszczają ciało człowieka. W trakcie zrzucania wagi, organizm poświęca dużo energii. Możesz go wspomóc usuwając z organizmu wolne rodniki, które nie będą dodatkowo nadwyrężać jego sił i może się skoncentrować wyłącznie na oczyszczaniu ciała, tym samym gubieniu zbędnej wagi. Najlepszym nośnikiem aktywnego wodoru jest właśnie woda, wtedy jest nazywana wodą redoks, dlatego, że swoim działaniem redukuje niszczące działanie wolnych rodników.

 

  1. Dbaj o jakość

Przy dietach oczyszczających koniecznie zwróć uwagę na ilość toksyn, która zbiera się w organizmie. Proces odkwaszania uwalnia zalegający brud i nieczystości zbierane przez lata, dlatego musisz dużo pić, żeby je na bieżąco usuwać. Zwróć uwagę, żeby pić wodę jak najczystszą, wzbogaconą tylko o niezbędne minerały. Woda kumuluje dużo toksyn, metali i zanieczyszczeń, dlatego picie złej jakości wody w trakcie odchudzania jest nierozsądne, ponieważ usuwane toksyny są zastępowane nowymi i nie osiągniesz żadnych efektów.

 

  1. Woda alkaliczna

Woda alkaliczna, czyli o pH powyżej 10, działa prawdziwe cuda. Ekspresowo odkwasza organizm, oczyszcza krew, poprawia jakość procesów metabolicznych. Wpływa na jakość skóry, nawilżenie i odżywienie komórek. Jednak trzeba używać jej rozsądnie. Alkalicznej wody nie można pić przed, po i  w trakcie posiłku, podobnie jak zwykłej wody o neutralnym odczynie pH. Woda, zwłaszcza alkaliczna przed posiłkiem podwyższa odczyn kwasowości. Sam sok żołądkowy ma ph 2, czyli bardzo kwaśne, takie musi być do trawienia pokarmów. Woda rozrzedza kwasy żołądkowe, dlatego pokarm trawi się trudniej i zalega.

 

  1. Koktajle wspomagające

Nie potrzebujemy do odchudzania żadnych specyfików, które  w bardzo wielu przypadkach dodatkowo zakwaszają organizm. Sięgnij po naturalne sposoby. Dolej do szklanki wody sok z całej limonki- otrzymasz egzotyczny napój który oprócz tego, że bardzo dobrze odkwasza organizm, jeszcze go oczyszcza i usuwa bakterie. Woda z imbirem czy szczyptą ostrej przyprawy np. pieprzu cayenne, potężnie napędzi proces trawienia i pobudzi komórki do „puszczania” złogów tłuszczu.

 

  1. Dobre nastawienie

Pamiętaj o tym, żeby mieć pozytywne nastawienie do zrzucania wagi. Jeśli robisz to, bo musisz schudnąć do określonego czasu lub z innych nieistotnych powodów, możesz się rozczarować. Efekty cudownych diet nie utrzymują się długo. A efektem niezdrowej diety jest jeszcze większa nadwaga. Inaczej jest w przypadku zdrowego podejścia. Chudnij dla zdrowia, dla lekkości i dobrego samopoczucia, a regularnie zmniejszająca się liczba na wadze będzie bardzo przyjemnym skutkiem ubocznym!

 

Odkryty wspólnie dekalog odchudzania pomoże ci pozbyć się zbędnych kilogramów w cudowny sposób – zdrowo. Efekty zostaną z tobą na długo, podobnie jak wypracowane nawyki żywieniowe. Miłość do kaszy jaglanej i szklanki dobrej, czystej wody pozostaje w sercu, ponieważ organizm instynktownie wie co dla niego dobre.

 

Weź szklankę wody w dłoń i pij na zdrowie! Woda odchudzająca.