Sprawdź jak woda oczyszcza ciało z toksyn! | Blog Crystal Water

Jak woda oczyszcza ciało z toksyn?

Jak woda oczyszcza ciało z toksyn?

Picie wody oczyszcza organizm z toksyn, jest podstawą każdego detoksu, reguluje pracę jelit, dostarcza i podtrzymuje energię w ciągu dnia. Ale dlaczego tak się dzieje i jakie magiczne właściwości wody za to odpowiadają? Jaką wodę pić, kiedy i w jakiej ilości, aby wyzwolić ukryte możliwości oczyszczania organizmu? Czytaj dalej, a dowiesz się wszystkiego!

 

Zacznijmy od początku, czyli skąd w organizmie biorą się toksyny?

  • Modyfikowana żywność i woda.
  • owoce W stosunku do lat 80, obecnie w żywności jest ponad dwa razy  mniej składników odżywczych! To zasługa wyjałowionej gleby, która zamiast minerałów ma w sobie resztki używanych na masową skalę pestycydów. To wszystko pobierają rośliny i na tym „budują swoją jakość”. Żeby poprawić smak, kolor i tragiczną jakość do tej żywności dodawane są konserwanty, barwniki, zagęstniki, substancje wzmacniające smak i zapach, wszystko co ma przekonać nas, że marchew z supermarketu to dalej marchew.

  • Pasożyty
  • pasożyty Ilość oraz różnorodność „lokatorów na gapę” u ludzi jest niestety bardzo bogata. Co gorsze w większości przypadków ich obecność nie jest oczywista i przez długie lata może być niezauważalna. Nie zmienia to faktu, że pasożyty i mikroby rezydujące w naszym organizmie wydalają wprost do niego toksyczne związki, w jakiś sposób się wypróżniają do wewnątrz naszych ciał, oraz obumierają, a te odpady muszą zostać przez organizm usunięte.

  • Naturalne procesy przemiany materii
  • Przeczytałam kiedyś genialne porównanie, że organizm człowieka można porównać do ogromnej fabryki pracującej na 3 zmiany, 24 godziny na dobę. Do tej fabryki dużymi wagonami dostarczamy budulec, energię z której wytwarzane są nowe bloki fabryki, a dostarczona energia jest zużywana na utrzymanie procesu produkcji. Jednak podczas tych skomplikowanych działań powstaje również wiele zanieczyszczeń: produkty spalania energii, wymienione bloki fabryki, które trzeba w bezpieczny sposób wyprowadzić i zneutralizować. W naszym organizmie jest dokładnie tak samo. Każdego dnia razem z pożywieniem dostarczamy składniki odżywcze (białka, węglowodany i tłuszcze) oraz mikroelementy (witaminy, enzymy, minerały). Aby móc wyzwolić zawartą w nich energię dostarczamy jeszcze tlen i oczywiście wodę, która jest nieodzowna na każdym etapie działania fabryki, czyli naszego organizmu. W procesie rozkładu dostarczonego przez nas paliwa i budulca zawsze powstają uboczne produkty metaboliczne: kwasy, niewykorzystane odpady, zbędne produkty przemiany materii, które wydalamy codziennie w toalecie. To co wychodzi przez naszą skórę, czyli pot, wypryski, przykry zapach to także procesy oczyszczania.

  • Cykliczna odnowa komórek naszego ciała
  • Toksyczne produkty przemiany materii powstają również podczas procesu odnowy komórek naszego ciała. Składa się ono z około 70 bilionów komórek, z których każda dzieli się na dwie co każde 4 tygodnie. Tym samym co 4 tygodnie nasz organizm ma do zneutralizowania 70 bilionów komórek. Podczas tego procesu powstają substancje (w większości kwaśne), które w jakiś sposób trzeba usunąć z naszego organizmu.

 

Na szczęście nasz organizm został przez ewolucję doskonale przygotowany do usuwania wszystkich zbędnych produktów, tylko ile jest w stanie wytrzymać?

Nasza wewnętrzna oczyszczalnia składa się z układu krwionośnego, limfatycznego, moczowego, oddechowego. Kluczowe role pełnią właśnie wątroba, nerki, płuca i skóra.

To dzięki temu, że mamy sprawnie działające filtry powstające w sposób ciągły w organizmie toksyny nie odkładają się w błonach komórek mózgowych, gruczołach wydzielania wewnętrznego, szpiku oraz tkance tłuszczowej. Jednak czasami filtry te, tak jak w samochodzie zapychają się poprzez nadmiar toksyn, których organizm nie nadąża wydalać. Wówczas toksyny rozpuszczalne w tłuszczu organizm gromadzi w tkance tłuszczowej. Dlatego wiele osób cierpi na otyłość, tylko że nie sam tłuszcz tam zalega, ale ogromne ilości toksyn, które organizm zalepia tłuszczem, aby nie rozeszły się po organizmie. Tworzą się narośle i zwyrodnienia ograniczające swobodę ruchu stawów, a wnętrze naszego organizmu powoli zaczyna przypominać śmietnik.

 

Jak możemy sobie pomóc?

Aby nasze filtry toksyn (wątroba, nerki, skóra, płuca) działały na 100% potrzebują nośnika, który zanieczyszczenia z całego organizmu sprowadzi w miejsce, gdzie można je usunąć. A w tym pomoże najlepiej nic innego tylko… WODA!

Odpowiednio nawodniona krew w 90% składa się z wody, tylko wtedy jest na tyle rzadka, aby dotarła do najdalszej komórki, przecisnęła się przez najwęższe naczynie włoskowate. I tylko wtedy, gdy tam dotrze, będzie w stanie odebrać od komórki produkty jej przemiany materii i dostarczyć do organu, który może je bezpiecznie wydalić. Dzięki obecności wody dochodzi do rozpuszczenia w organizmie toksyn i bezpiecznego wydalenia ich na zewnątrz. Bez odpowiedniej ilości dobrej jakościowo wody nie będziemy w stanie wydalać powstających z naszym organizmie zanieczyszczeń. Dlatego właśnie picie wody oczyszcza organizm.

To ważne, żeby pić czystą, filtrowaną i zdrową wodę, bo kiedy sięgamy po napoje, herbaty lub kawę, to razem z wodą pochłaniamy całą gamę minerałów i składników, których usunięcie z organizmu będzie wymagało zużycia jeszcze większej ilości wody niż ta, którą razem z tym napojem spożyliśmy. I koło się zamyka.

Pij wodę dla zdrowia, co najmniej 8 szklanek dziennie czystej, filtrowanej wody. Różnicę w samopoczuciu i poprawie stanu zdrowia odczujesz już po kilku dniach, kiedy to nadejdzie nie wiadomo skąd przypływ energii i będzie się utrzymywał. Ta energia to efekt lepszego oczyszczania organizmu i skuteczniejszej pracy!

 
szklanka wody sposobem na oczyszczanie

Na zdrowie!