Jak wybrać najlepszy filtr do wody? | Blog Crystal Water

Jak wybrać najlepszy filtr do wody?

Jak wybrać najlepszy filtr do wody?

3 zasady, które ułatwią Ci wybór filtru do wody!

Rynek pęka w szwach od nowoczesnych produktów, które mają Ci zagwarantować zdrowie i długie życie. Każdy z nich gwarantuje swoją skuteczność, ale nie każdy z nich deklaruje prawdę. Jak się odnaleźć w gąszczu ofert i gwarancji? Odpowiedź jest bardzo prosta! Wystarczy zwrócić uwagę na 3 najważniejsze aspekty, które znacznie pomogą Ci wybrać idealny filtr do wody!

1. Oczyszczanie wody

Rynek jest nasycony wszelkiego rodzaju jonizatorami, proszkami, które mamy wlewać do wody oraz sprzętem, który nadaje jej odpowiednich parametrów. Najważniejsze o czym musisz pamiętać to OCZYSZCZANIE.

Woda w naszych kranach jest nieprawdopodobnie zanieczyszczona! Aby w ogóle nadawała się do picia, musi być koniecznie i odpowiednio oczyszczona, ze wszystkich bakterii, drobnoustrojów, metali ciężkich, brudu i chemii.

Obecnie najlepszą metodą oczyszczania wody jest system odwróconej osmozy. Wybierając filtr do wody zwróć uwagę, żeby system używał właśnie tej metody oczyszczania. Jednak to nie wszystko, woda po wyjściu z takiego filtra jest kompletnie jałowa i ma odczyn kwaśny, co nie służy Twojemu zdrowiu. Pamiętaj, że system odwróconej osmozy to konieczny etap w procesie uzdatniania wody, ale nie daj sobie wmówić, że wystarczy, bo ucierpisz na tym jeszcze bardziej i stracisz pieniądze.

Nie daj się nabrać na 100%! Żaden filtr do wody nie oczyści wody z absolutnie wszystkiego. Najlepszy dostępny i osiągalny wynik to 99,97% oczyszczenia wody.

2. Strukturyzowanie wody

Wielu ludzi oczyszcza wodę, jonizuje ją, ale zapomina o czymś absolutnie najważniejszym. Po co pić czystą wodę, nawet zjonizowaną czy alkaliczną, jeśli nie wchłania się ona do naszych komórek? No właśnie! Najważniejszy, absolutnie najbardziej kluczowy element wody to jej doskonale ułożona struktura! Strukturalność wody to nic innego, jak ułożenie cząsteczek w sposób heksagonalny, mniejszy klaster, który bezpośrednio wchłania się do każdej nawet najmniejszej komórki Twojego ciała! To właśnie struktura wody odpowiada za to, że jesteś dobrze nawodniony. Woda strukturalna, to żywa woda – najlepsza dla twojego organizmu!

W starożytnym Rzymie Woda doprowadzana była do miast na drewnianych i kamiennych akweduktach, jak najbardziej po prostej linii, swobodnie przepływała swoim tempem, myślisz, że to przypadek? Teraz wodę można doprowadzić wszędzie, w każde miejsce za pomocą metalowych rur, które zakręcają co chwilę pod kątem prostym, woda w takim kanale jest zamknięta, umiera, a co najgorsze jej cząsteczki “łamią się” i tracą strukturę. Taka woda jest nie do przetworzenia przez Twój organizm.

Jak więc mądrze wybrać w gąszczu
promocji i nowych wynalazków filtr do wody?

Zachowaj trzeźwy umysł i kieruj się tym, co najważniejsze- zdrowiem. Możesz inwestować w najnowocześniejsze urządzenia za ciężkie pieniądze, a Twój organizm dalej będzie pragnął! Możesz pić wodę, którą Twój organizm będzie musiał specjalnie przetworzyć, stracić mnóstwo energii, żeby się nawodnić i przez to będzie chorował. Możesz też być mądry i zachować zdrowy rozsądek w dżungli marketingu zdrowotnego i posłużyć się poradami, które ułatwią Ci ten wybór!