Jaka woda jest dobra i zdrowa? Butelkowana, z źródła, z kranu?

Jaka woda jest dobra i zdrowa?

Jaka woda jest dobra i zdrowa?

Wyobraź sobie teraz, że na świecie nie ma ani kropli wody. Ziemia staje się martwą pustynią, świat jaki znamy, rośliny, zwierzęta ludzie przestają istnieć. Zdajesz sobie sprawę jaką rolę w Twoim życiu odgrywa woda? Ostatni raz słuchałeś tego w podstawówce, na przyrodzie. Poświęć chwilę, żeby odświeżyć te informacje, bo mają wpływ na Twoje życie! Aż 70% ludzkiego ciała to woda! Najwięcej jej zawiera krew – bo aż 90,7% i sok żołądkowy – 95,5%. Nawet zęby maja w sobie wodę, choć tylko 10%. Wszystkie procesy biologiczne odbywają się w środowisku wodnym: trawienie, odżywianie tkanek i komórek, odtruwanie, leczenie, odporność.

W wodzie rozpuszczone są wszystkie składniki odżywcze transportowane do komórek, które są im niezbędne do życia.

 

Nasze ciało to maszyna, która dzięki wodzie działa absolutnie perfekcyjnie!

Zwróć uwagę teraz na jedna ważną rzecz, woda jaka leci z twojego kranu – nie jest czysta. Woda rozpuszcza absolutnie wszystko, zbiera ze sobą wszystkie zanieczyszczenia środowiska, rzeką płyną odpady z fabryk, śmieci, później trafia do oczyszczalni, gdzie torturowana jest środkami chemicznymi, które maja zabić w niej bakterie i wirusy – ale nie zanieczyszczenia! Napakowana chlorem i innymi substancjami trafia do zawiłego labiryntu rur, które nie były wymieniane, od momentu położenia instalacji, tam woda rozpuszcza rdzę i wszystkie metale ciężkie, które potem odkręcając kran – wypijasz ze smakiem lub zjadasz w niedzielnym rosole.

Dwutlenek węgla, azot, mocznik, amoniak, metale ciężkie: arsen, kadm, fluor – to tylko niektóre trucizny przenoszone przez wodę do jelit, nerek, płuc i skóry.

Codziennie wprowadzasz do organizmu taką właśnie wodę. Bez niej żadne procesy życiowe nie mogą zachodzić. Bez śliny, nie bylibyśmy w stanie przełknąć pożywienia ani mówić. Bez soku żołądkowego pokarm nie byłby trawiony. Większość tkanek zawiera więcej wody niż innych składników razem wziętych. Wszystkie organy wewnętrzne zanurzone są w płynie, którego głównym składnikiem jest woda. “Woda jest głównym czynnikiem regulującym ciepłotę ciała. Zmiana temperatury o kilka stopni może być przyczyną śmierci. Organizm wydalając wodę utrzymuje równowagę. Pocenie się ochładza skórę i cały organizm.” – dr Maja Błaszczyszyn

Zauważ teraz, że pijesz niezdrową, zabrudzona wodę. Pewnie myślisz, woda butelkowana na pewno jest zdrowsza! Otóż okazuje się, że wręcz przeciwnie i wskazują na to poważne, naukowe badania. Jaką wodę więc pić? Jest tylko jedna odpowiedź – krystalicznie czystą i zdrową! Woda to H2O – wodór, tlen i nic więcej. Wszystko co jest w niej ponadto, oprócz niezbędnych do życia minerałów – zanieczyszcza ją. Niestety, woda z kranu, a także większość butelkowanych tzw. wód źródlanych, a nawet oligoceńskich, zawiera wiele różnych substancji poza H2O – są jak chemiczna zupa. Są w niej mydła, detergenty, kwas siarkowy, pestycydy, nawozy sztuczne, fenol, chlor, fluor, żelazo, miedź, rtęć, ołów, sód i wiele innych groźnych substancji, których nadmiar prowadzi do zaburzeń naszego organizmu Jedyną wodą, która spełnia warunek czystości jest woda destylowana – niestety bardzo niesmaczna oraz woda z filtrów odwróconej osmozy, nie mająca tej wady. Oczyszczanie wody tą metodą jest skutecznie, ale paradoksalnie – niezdrowe. Picie wody całkowicie czystej, jałowej – wyczyszcza organizm ze wszystkich soli mineralnych, witamin, minerałów, które są niezbędne ciału do życia. Brak jednego minerału może spowodować śmierć – to jak puzel, którego będzie brakowało w całej układance i obrazek będzie niekompletny i do wyrzucenia.

Otwórz oczy i zaobserwuj co dzieje się wokół ciebie. Do XIX wieku woda na całym świecie była czysta, dziewicza i zdrowa. Wraz z nadejściem ery przemysłu, cywilizacji i wszystkich udogodnień z których korzystasz, nawet w tej chwili, zostaliśmy oderwani od natury i niezwykłej mocy czystej, dobrej wody. Dlatego musimy poszerzać Swoją świadomość, aby powrócić do korzeni, harmonii i zdrowia!