Dowiedz się jaką wodę pić i dlaczego woda, wodzie nie jest równa!

Jaką wodę mam pić?

Jaką wodę mam pić?

Czy wiesz, że człowiek może żyć wiecznie? I jest to nawet dość łatwe! Chcesz wiedzieć co robić, by żyć o wiele, wiele dłużej?

Dr Alexis Carrel, który ma na liście swoich osiągnięć Nagrodę Nobla za badania nad komórkami, odkrył ważną rzecz: mianowicie, że każda komórka naszego ciała jest nieśmiertelna – tylko płyny, które ją otaczają degenerują ją. Wynika z tego jasno, że spożywanie dobrej, zdrowej wody ma na ludzkie ciało zbawienny wpływ. Tylko jaką wodę pić, żeby utrzymać zdrowie komórek?

Pij Wodę nasyconą minerałami, takimi jak magnez, krzem, sód, wapń, ale nie mineralną z butelki, bo to dwie całkowicie różne sprawy. Pamiętaj jednak, że samo zmineralizowanie nie wystarcza, woda musi mieć odpowiednią przyswajalność, czyli rozmiar cząsteczek, jeśli Woda nie jest strukturyzowana, nawet najlepsze i najdroższe minerały nie będą wchłaniać się tak, jak powinny!

Dlatego musisz pić wodę strukturyzowana, czyli żywą. Co to oznacza? Cząsteczki H2O w wodzie wiążą się i tworzą klastery. W zwykłej wodzie klaster składa się z 12-18 molekuł, a woda strukturalna tworzy klastery, zawierające tylko 6 molekuł! Oznacza to, że ma mniejszą strukturę, co sprawia, że taka woda łatwiej przedostaje się do komórek i jest przyswajalna w 90%! W takiej wodzie lepiej przyswajają się minerały w niej zawarte, suplementy diety oraz witaminy i mikroelementy! Dla porównania woda zwykła, przyswaja się w 30%, ponieważ jej klaster składa się z 12-18 molekuł wody. Pijąc wodę strukturalną przyswajasz trzy razy więcej wody!

Wspaniale, jeśli będziesz pić wodę alkaliczną, czyli o odczynie zasadowym. Taka woda, będzie odkwaszać Twój organizm i utrzymywać równowagę kwasowo-zasadową , ponieważ 80% pożywienia i płynów, w tym zwykła woda, butelkowana i kawa zakwaszają organizm, co prowadzi do chorób. Woda zwykła, przyswaja się w 30%! Jej Klaster składa się z 12-18 molekuł wody. Klaser wodny o idealnej strukturze jest przyswajalny w 90%!

Jeszcze jeden ważny warunek, jaki powinna spełnić woda to potencjał Redox. Co to oznacza? Taka woda ma działanie antyoksydacyjne (przeciwutleniające). Redox to potencjał redukcji utleniania jaki ma woda. Po co ma utleniać? Otóż codziennie atakuje nas kilkanaście tysięcy wolnych rodników, które powodują starzenie, rdzewienie i dosłownie psucie się naszego ciała. Więcej aktywnego wodoru w łatwo przyswajalnej wodzie sprawia, że wolne rodniki żywią się nadmiarem tlenu, który dostarczamy z wodą, nie naruszając naszych zdrowych komórek dzięki temu wygładzają się zmarszczki, jesteśmy zdrowsi, bardziej energiczni, ponieważ nic nie kradnie nam dobroczynnego tlenu i żyjemy dłużej! Im niższy potencjał REDOX (ORP), tym silniejsze działanie antyoksydacyjne, a tym samym większa zdolność ustroju do usuwania wolnych rodników! Sprawdza się to w bardzo prosty sposób: Im niższy wskaźnik REDOX od -200 mV do -600, tym większe własności regenerujące. Im wyższy wskaźnik REDOX, czyli od +200 mV do +400 mV, tym płyny są bardziej utlenione i szkodliwe dla zdrowia.