Niechciani współlokatorzy ciała człowieka - robaki i pasożyty!

Niechciani współlokatorzy – robaki i pasożyty w Twoim ciele!

Niechciani współlokatorzy – robaki i pasożyty w Twoim ciele!

W 2000 r. w czasopiśmie Discover został opublikowany bardzo interesujący artykuł, w którym stwierdzono, że: “Każda żywa istota ma co najmniej jednego pasożyta, który żyje w niej lub na niej, ale w rzeczywistości człowiek ma ich o wiele więcej… Uczeni zaczynają dopiero odkrywać, do czego tak naprawdę są zdolne te rozpowszechnione pasożyty. Przeprowadzone badania wskazują na niezwykłą możliwość: „Pasożyty i robaki mogą rządzić światem. Odkrycie, że mają taką wielką siłę jest bardzo zaskakujące.“

 

Składamy się z 70 miliardów komórek, które współdziałają odpowiednio do odbieranych bodźców chemicznych. Warunkiem naszego zdrowia jest ich optymalne współdziałanie. „Jeśli jakiś organizm – jak na przykład pasożyt – może wpływać na te bodźce, to tym samym może on wpływać na nas. I właśnie na tym polega największe zagrożenie ze strony pasożytów.“

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zalicza pasożyty i robaki do 1 z 6 najbardziej niebezpiecznych przyczyn chorób człowieka. Są one odpowiedzialne za wiele dolegliwości trawiennych oraz innych problemów ze zdrowiem, które dokuczają ludziom. Pasożyty i robaki są przyczyną większej liczby zachorowań niż rak, ponieważ bezpośrednio się przyczyniają do jego rozwoju!

 

Gdzie żyją pasożyty?

 

Robaki w największej ilości występują w zanieczyszczonym jelicie grubym.

Jeśli jelito grube nie zostanie odpowiednio wcześnie oczyszczone ze złogów, to toksyny, które wytwarzają zatrują Twój organizm.

Z odchodów pasożytów powstają też trujące substancje, które mogą podrażniać centralny układ nerwowy i wywoływać nerwowość lub rozdrażnienie. Oprócz tego przez to, że robaki wykorzystują większość substancji odżywczych, dostarczanych do Twojego przewodu pokarmowego, zabierają najlepsze składniki pożywienia, często pozostawiają nam tylko resztki!

 

Dlaczego ich nie czujemy?

 

Prosperują dzięki zdolności dostosowania swego cyklu rozwojowego w taki sposób, aby zapewnić zachowanie swego gatunku wewnątrz niczego nie podejrzewającego żywiciela – Twojego organizmu. Ukrywają się przed Tobą i potrafią ukryć ślady swego oddziaływania pod objawami najbardziej pospolitych chorób. To nie do wiary, jak robaki, czasami nawet o dosyć dużych rozmiarach niezauważalnie wkradają się i żyją w Twoim organizmie.

 

Jak wykryć, czy mamy w sobie pasożyty?

 

Badanie próbki stolca to najbardziej popularny sposób na to, jak wykryć robaki w organizmie. Jego skuteczność nie jest jednak stuprocentowa. Bowiem robaki w stolcu wykrywa się na podstawie obecności jaj, które są widoczne pod mikroskopem. Ponieważ dorosłe robaki są mocno przyczepione do błony śluzowej w różnych częściach przewodu pokarmowego, ich wykrycie jest możliwe tylko wtedy, jeśli właśnie składają jaja. Jeśli nie, ich obecność w próbce stolca nie zostanie wykryta. Dlatego lekarze zalecają, aby pacjent oddał do badania trzy próbki stolca, pobierane o różnej porze. Lekarz może bezpośrednio wykryć dorosłe pasożyty jelitowe podczas kolonoskopii.

 

Oprócz wyżej wymienionych do objawów wskazujących na zarażenie pasożytami lub jego skutków należy zaliczyć: gorzki posmak w ustach, przyspieszone tętno, ból w okolicach pępka, zamglenia pojawiające się przed oczami, swędzenie nosa lub ucha, ślinienie się podczas snu oraz choroby: astma, cukrzyca, epilepsja, różne wypryski, migreny, choroby serca i rak.

 

Jak pozbyć się pasożytów?

 

Żeby usunąć pasożyty u człowieka, w pierwszej kolejności należy oczyścić cały układ trawienny. Czyste, wilgotne jelita z dobrze umięśnioną ścianą jelitową nie są odpowiednim miejscem i nie kuszą organizmów takich jak pasożyty jelitowe do zagnieżdżenia się w nich.

 

Walka z pasożytami nie jest trudna ani męcząca, a ma ogromne znaczenie dla zdrowia naszego organizmu! Regularne oczyszczanie Swojego organizmu, a zwłaszcza jelit to najlepsza droga do ochrony przed chorobami.