Ile wody alkalicznej wypijać dziennie? | Blog Crystal Water

Ile pić wody alkalicznej?

Ile pić wody alkalicznej?

Nawodnienie dobrej jakości wodą wpływa na stan wszystkich naszych komórek. Utrzymanie w dobrej kondycji narządów wewnętrznych, stawów, naczyń krwionośnych, młodej skóry wymaga wypijania codziennie odpowiedniej ilości wody – najlepiej alkalicznej i o niskim potencjale redox (wyjaśnienie poniżej).

 

Co nam daje woda alkaliczna?

badania wody Zasadowa, czyli alkaliczna woda ma pH> 7,2 a najlepiej ok.8-9. Ma właściwości odkwaszające i sprzyja utrzymaniu równowagi kwasowo–zasadowej. Ta równowaga jest nam niezbędna do… życia. Większość spożywanych przez nas produktów nas zakwasza (tutaj znajdziesz całą listę) – więc potrzebujemy czegoś, co zrównoważy nadmiar kwasów – są to  odpowiednie, odkwaszające minerały, które nadają wodzie alkaliczny odczyn. Minerały alkaliczne (magnez, wapń, potas, sód) są też niezbędne dla sprawnego działania narządów wewnętrznych. Zapewnia je nam m.in. woda alkaliczna.

Zasadowa woda przeciwdziała chorobom, sprzyja też leczeniu bo środowisko alkaliczne nie jest dla rozwoju chorób przyjazne. Korzystnie wpływa na poziom cukru, trójglicerydów, cholesterolu i kwasu moczowego. Wzmacnia system odpornościowy(między innymi poprzez swoje działanie antyutleniające, eliminację toksyn i odżywienie oraz dotlenienie komórek). Woda alkaliczna przeciwdziała przewlekłemu zmęczeniu. Osoby pijące wystarczającą ilość dobrej jakości wody bardzo szybko odczuwają efekty w samopoczuciu i przypływie energii. Dobrze nawadnia i wspomaga usuwanie toksyn z organizmu.

Dzięki wodzie alkalicznej jesteśmy dużo, dużo zdrowsi i chronimy organizm!

 

Słyszeliście o tym, że Japończycy to najdłużej żyjący naród na naszym globie! Duża część Japończyków dożywa 100 lat i to w dobrym zdrowiu!

Cały świat jest zafascynowany wskaźnikami zdrowia populacji Japonii oraz Korei Południowej z ostatnich 30. lat. Duży wpływ na to zjawisko mają nowoczesne technologie poprawy jakości wody i jej wskaźników biologicznych. W Japonii prawie co piąta rodzina używa wody alkalicznej. A każdego roku do tej ogromnej grupy użytkowników dochodzi jeszcze jeden milion.

 

Jak pić wodę alkaliczną?

wlewanie wody do szklanki W celach zapobiegawczych wodę alkaliczną należy pić codziennie, zamiast zwykłej wody kranowej, w ilości 30 ml na każdy kilogram masy ciała czyli  średnio od 2 do 2,5 litra dziennie. Najlepiej pić wodę na godzinę przed posiłkiem i 1 godzinę po posiłku. Dzięki temu nie będziemy zaburzać trawienia (w żołądku są kwasy trawienne). Pierwszą porcję wody (nawet 2 szklanki) zaleca się pić rano, przed śniadaniem. To ważne – codziennie średnio musimy wypić od 2 do 2,5 litra wody. Właśnie wody. Ona wpływa na wszystkie funkcje organizmu. W płynach naszego ciała odbywają się procesy metaboliczne oraz różnorodne reakcje chemiczne. Z wodą zostają dostarczone do organizmu niezbędne substancje odżywcze oraz usunięte produkty metabolizmu.

Ilość wypitej dziennie wody nie obejmuje kawy, herbaty, napojów bezalkoholowych, itp. W tych napojach jest woda, ale zawierają one również substancje usuwające ją z organizmu. Pić należy regularnie, nie czekając na suchość w ustach. Gdy zaczynamy odczuwać pragnienie, organizmowi już brakuje 0,5÷1 litra wody. Niestety nie tylko dorośli, ale – co jest szczególnie smutne również nasze dzieci nie potrafią i nie chcą pić wody. Żądają napojów gazowanych, soków pasteryzowanych. A tak się składa, że napoje te bardzo mocno zakwaszają organizm, ponieważ mają pH = 2,7–3,5), niszcząc tym samym rozwijający się organizm dziecka i stwarzają korzystne warunki dla rozwoju chorób.

Pij codziennie rano 2 szklanki wody alkalicznej i w ciągu dnia tak, aby uzupełnić zapotrzebowanie organizmu na 2,5 litra wody dziennie.