Poć się na zdrowie! Poznaj wyniki badań i pozbądź się kłopotów!

Poć się na zdrowie!

Poć się na zdrowie!

Badania potwierdzają, że pocenie się odtruwa ciało z metali ciężkich i chemikaliów!

Badania opublikowane w 2011 roku w Archives of Environmental and Contamination Toxicology udowodniły, że  pot jest w stanie wyrzucić wiele toksycznych elementów przechowywanych w tkankach. Co więcej okazuje się, że badanie krwi i moczu nie ujawnia całej prawdy o naszym zdrowiu. To, co kryje w sobie kropla potu może uzupełnić badania ogólnego stanu zdrowia i mieć kolosalne znaczenie w leczeniu chorób!

Co kryje się w kroplach potu?

Dwa dodatkowe badania opublikowane w 2012 roku udowodniły, ze pocenie się jest sposobem detoksykacji organizmu. Pocąc się podczas wysiłku fizycznego i nie tylko usuwamy z ciała nadmiar pierwiastków, szkodzących nam metali ciężkich.  Pocenie się usuwa toksyny petrochemiczne powodujące zaburzenia endokrynologiczne! Organizm pocąc się natychmiast pozbywa się BPA, a także ftalanu, plastyfikatora ściśle powiązanego z rakiem sutka. Ale nie tylko. Usuwamy z siebie także  arsenu, kadmu, ołowiu i rtęci!

 

Przestań zatrzymywać pot!

Apteki oferują klientom coraz więcej blokerów, tabletek i innych dziwacznych specyfików na to, żeby zatrzymać pocenie. A to ogromny błąd! Użyję tutaj może nieeleganckiej, za to jak obrazowej metafory. Czy kiedy chcecie iść za potrzebą do toalety stwierdzacie, że to nieładne i zatykacie sobie otwory korkiem? Nie! Po prostu idziecie i oddajecie naturze to, co trzeba. Zrezygnuj ze specyfików zatrzymujących pot i przyjrzyj się antyperspirantom, których używasz. Wiele z nich zawiera substancje chemiczne. A przecież stosujemy bezpośrednio na pachowe węzły chłonne, które nie nadążają wyrzucać z siebie chemii i ją kumulują, a stamtąd już prosta droga do raka piersi, czy węzłów chłonnych. Najlepszym antyperspirantem jest wypróbowany przeze mnie kryształ ałun. Tak, kryształ. Kosztuje kilkanaście złotych, a wystarcza na rok użytkowania. Ałun nie sprawia, że pocenie znika. Likwiduje tylko nieprzyjemny zapach.  Najzdrowiej jak się da!

 

Pot to nie tylko funkcja chłodzenia ciała.

To nasza potężna tarcza ochronna przed toksynami. Skóra to największy organ do eliminacji, dlatego często problemy skórne odzwierciedlają stan chronicznej toksyczności.

Pamiętaj, że wraz z potem odwadniamy organizm i pozbawiamy go cennych minerałów, dlatego każde pocenie się wymaga natychmiastowego nawadniania i uzupełniania wydalonych elementów odżywczych, jak potas, sód, czy magnez, ale też pierwiastków śladowych.

Każdego dnia spoć się dla zdrowia najlepiej na treningu, regularnie korzystaj z sauny, a dla odważnych są nawet szałasy potów, które oczyszczają nie tylko ciało, ale według staroindiańskiej tradycji także ducha.

 
pot na skórze sauna sposób na oczyszczenie organizmu z potem