Jaką wiedzę mamy o wodzie? O czym zapominam?

Jaką wiedzę mamy o wodzie?

Jaką wiedzę mamy o wodzie?

Mężczyzna uciekał się do leczenia niekonwencjonalnego. Całą Swoją uwagę, czas i pieniądze skupił na tym, żeby znaleźć sposób aby uzdrowić Swoich synów. Zadanie to było bardzo trudne, ponieważ wszyscy, których znał zgodnym chórem mówili, że tak silnych alergii nie da się wyleczyć, a trzeba nauczyć się z nimi żyć.

Ojciec był załamany, ponieważ wiedział jak wygląda życie jego siostry, którą męczą alergie i nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Żyje jak w więzieniu, w ciasnej celi którą zafundowała jej choroba.

Postanowił szukać dalej, aż znajdzie sposób. Czytał wiele artykułów i przeczytał dziesiątki książek o chorobach, aż natknął się na jedną, która odmieniła jego życie.

Jedna z tych książek mówiła o wodzie. O tym, że Woda ma moc uzdrawiania, że potrafi wyleczyć dosłownie każdą chorobę. Wiedział już, że tylko woda może oczyszczać bezpiecznie i skutecznie.

 

A ty?

O czym myślisz nalewając szklankę lub czajnik wodą z kranu? O tym, że zaraz zrobisz sobie herbatę, czy przygotujesz ciepły posiłek.

Nie zastanawiasz się nad tym, czy woda jest dobra i czysta. Gdzieś obiło Ci się o uszy, że sanepid dopuszcza wodę z kranu nawet do picia bezpośrednio z kranu, czyli nie ma się czym martwić.

 

A co by było, gdybyś wiedział co tak naprawdę wlewasz w siebie z każdą kroplą wody z kranu?

Co więcej wiedział, co się dzieje w Twoim ciele, kiedy zanieczyszczenia się do niego dostają?

 

Polska należy w Europie do państw o najbardziej zanieczyszczonym środowisku naturalnym!

Do tego środowiska, należy również Woda, która wchłania i rozpuszcza w sobie najwięcej związków chemicznych.

 

Czy wiedziałeś coś o tym?

Nasze społeczeństwo nie ma żadnej wiedzy na temat wody i jej zanieczyszczeń, sposobów czyszczenia a nawet tego, jaką potęgą jest Woda.

To najpotężniejsza substancja w całej przyrodzie. Jest najlepszym rozpuszczalnikiem ze wszystkich płynów na całej ziemi i ma w sobie siłę, która sprawia, że rośliny kiełkują i potrafią przebić się przez twardy asfalt. To wszystko dzięki ciśnieniu wody.

Woda jest nierozerwalnie związana z życiem.

 

Dlaczego więc tak mało o niej wiemy?

 

Czy miałeś w szkole zajęcia, na których szeroko omawia się temat wody? Czy czytałeś artykuły, bywałeś na seminariach i badaniach wody?

Zgaduję, że nie.

W Japonii są szpitale, które leczą rozmaite choroby tylko za pomocą wody. Tam świadomość tego zagadnienia jest dużo bardziej rozwinięta i w co piątym domu znajduje się stacja wytwarzająca wodę alkaliczną. Nie dziwi więc, że średnia długość życia jest tam dużo dłuższa niż w Polsce i jest tam również najwięcej stulatków.

 

W Polsce nie istnieje rozpowszechnianie wiedzy na temat zdrowia i wody! Jedyne co możemy i mamy wiedzieć, to badania sanepidu, który stwierdza, że woda nadaje się do picia często prosto z kranu, ponieważ ma przezroczystą barwę i nie śmierdzi.

Czy to naprawdę wszystkie parametry, jakimi można argumentować dopuszczenie wody do spożycia?

 

Od niedawna obserwujemy coś nowego, z czym ludzkość nie miała do czynienia – w tej samej wodzie rozpuszczają się nowe związki chemiczne, które my- ludzie wyrzucamy do środowiska.

Miliony substancji, związki trujące i rakotwórcze, metale ciężkie, pestycydy i detergenty trafiają do środowiska poprzez ścieki komunalne, przemysłowe i rolnicze. Źródła tej trującej chemii to wszystkie śmietniska, fabryki i kilometrowe fabryczne kominy, których pyły i dym zbiera woda w chmurach  i z deszczem wraca na powierzchnię ziemi, a stąd do wód gruntowych i rzek.

 

W tej chwili związki chemiczne, ze wszystkich źródeł trafiają do wód gruntowych, rzecznych oraz głębinowych. Sytuacja wód powierzchniowych jest dzisiaj tragiczna, bo aż 65% polskich rzek to wody pozaklasowe, w których od nadmiaru toksycznych związków chemicznych zanikło zupełnie życie biologiczne!

 

Zakłady wodociągowe, dla których te rzeki stanowią podstawowy surowiec do produkcji wody pitnej, potrafią usuwać z nich tylko nierozpuszczone części jak piasek, iły, muł lub humusy pochodzenia roślinnego, ale nie są w stanie usunąć z tych wód rozpuszczonych w niej związków chemicznych. Te związki przechodzą przez wszystkie etapy oczyszczania wody, którą dodatkowo wzbogaca się siarczanem żelazowo-aluminiowym w procesie koagulacji oraz chlorem w procesie dezynfekcji.

Prof. dr hab. Andrzej Danielewicz

 

Woda, którą spożywamy i w której gotujemy ulubione potrawy jest brudna. Pełna chemii, bakterii i zarazków!

 

Próbujemy się ratować, nawet jeśli nasza wiedza na temat wody i jej zanieczyszczeń jest mała, intuicyjnie czujemy, że powinniśmy ją oczyszczać. Producenci, którzy oferują rozmaite filtry do wody widzą co się dzieje, więc zalewają rynek nowymi wynalazkami, dzbankami, filtrami, jonizatorami i substancjami, która mają doprowadzić Wodę do takiego stanu, jaki spokojnie może przyjąć nasz organizm.

 

Pośród gąszczu nowości i gwarancji musimy znaleźć prawdziwe rozwiązanie. Coś, co zapewni nam czystą i dobrą Wodę jednorazowo, tak, żebyśmy mieli prawo decydować i przede wszystkim mieli wpływ na to, z którego kranu korzystamy. Musimy więc zainwestować w całą stację uzdatniania i oczyszczania wody, która sprosta wszystkim wymaganiom!

 

Z doświadczenia i wiedzy mężczyzny wynikało, że filtry mechaniczne nie oczyszczą wody, bo one zmniejszają jedynie jej mętność i śmierdzący zapach, ale przepuszczają wszystkie związki chemiczne w niej rozpuszczone, ponieważ są zbyt małe, by zostać usunięte za pomocą ogólnodostępnego i taniego filtra.

Szukał stacji, która dostarczy mu wodę, której tak bardzo potrzebowały jego dzieci.

 

Okazało się, że obecnie jedynym skutecznym sposobem na usunięcie z wody związków chemicznych jest osmoza odwrócona. Ale najlepszy sposób oczyszczania wody zadziała jednak dopiero w połączeniu z elementami nadającymi wodzie lecznicze właściwości!

To sposób już nie tylko oczyszczania, ale całego przygotowywania wody, żeby była idealna dla człowieka i działała przeciw chorobom cywilizacyjnym i antynowotworowo.

Oczyszczenia wymaga przede wszystkim pamięć wody, która może przenosić w dalszym ciągu, nawet po mechanicznym oczyszczeniu drgania o częstotliwości takiej samej, jak zanieczyszczenia. Niezbędny jest mineralizator, który odbuduje w krystalicznie czystej wodzie ładunek soli i minerałów, bez których nie możemy żyć.

Funkcja jonizowania jest bardzo przydatna, ponieważ nasycenie wodorem wody sprawi, że ochroni ona przed groźnymi atakami wolnych rodników i oczywiście musimy pamiętać, że powinniśmy pić wodę strukturyzowaną, która ma mniejsze cząsteczki i przyswaja się o 300% bardziej niż zwykła woda z kranu, wówczas nazywamy ją “ żywą wodą”.