Wiosenne porządki z wodą? Zacznij zmiany z pierwszym dniem wiosny!

Wiosenne porządki!

Wiosenne porządki!

Zbliża się okres sprzątania przed nadejściem upragnionej wiosny. W tym czasie usuwamy zbędne, nagromadzone przedmioty. Robimy wokół siebie więcej przestrzeni, po to by odetchnąć wiosennym słońcem i ciepłem.

Rzeczywistość w której żyjemy to stres, pośpiech, nieodpowiednia dieta, brak picia wody zaniedbywanie własnych potrzeb, brak ruchu i czasu dla siebie. Nasze organizmy są bardzo zmęczone i także potrzebują uporządkowania, dlatego musimy w tym czasie zastosować jedną prostą terapię: detoks.

 

Zacznijmy od tego, co dostarczamy codziennie do naszego ciała- pożywienia i płynów.

Złe samopoczucie, zmęczenie, niska odporność, szara, ziemista skóra, nadwaga, choroby i stany zapalne to sygnały ostrzegawcze, które wysyłają nam przeciążone toksynami zdesperowane ciało i umysł. To wszystko efekty tego, co spożywamy na co dzień, jak więc się tego pozbyć?

 

Zmień dietę!

Na następnych kilka dni oczyść pole widzenia z takich produktów jak: kofeina (kawa, mocna, czarna herbata, napoje typu coca-cola, drinki energetyzujące). Zrezygnuj z alkoholu, cukru i papierosów. poważnie rozważ spożywanie glutenu, czyli białej mąki (pieczywa, makaronów, ciast). Jeśli chodzi o mięso, to najlepiej na kilka dni odstawić je całkowicie, tak jak i inne produkty pochodzenia zwierzęcego np. jajka i nabiał.

Będzie Ci zdecydowanie łatwiej oprzeć się czemuś, czego nie ma pod ręką. Pierwsze dni oczyszczania organizmu nie są ani łatwe, ani przyjemne, zwłaszcza dla osób, które na co dzień prowadzą niehigieniczny tryb życia.  Czym więc dodawać sobie sił? Tym, że dzięki temu uzdrowimy nasz organizm!

 

Co w takim razie należy jeść?

Przepyszne kasze (jaglaną i gryczaną) – odważnie mieszaj z owocami lub warzywami. Te produkty są szczególnie godne polecenia w procesach odtruwania ponieważ idealnie odkwaszają i odtruwają organizm, a przy tym dostarczają niezbędnych białek i węglowodanów .Gotuj lekkostrawne i pożywne zupy, oczywiście na warzywach i naturalnych przyprawach. Bez polepszaczy. Sałatki można jeść bez ograniczeń, owocowe lub warzywne, posypane prażonymi ziarnami słonecznika lub dyni smakują wyśmienicie! Pij koktajle owocowe i warzywne – wszelkie możliwe połączenia. To niesamowicie sycące bomby witaminowe. Zaopatrz się w nierafinowany, naturalny olej kokosowy i masło klarowane.

Zakwaszaj żołądek – przed większym posiłkiem wypij kilka łyków wody z kiszonych ogórków lub pół szklanki wody z octem jabłkowym. Dzięki temu stymulujesz wytwarzanie kwasów w żołądku i ułatwiasz sobie trawienie. Zobaczysz, że niczego więcej nie będziesz potrzebować – Twoje ciało też nie!

Woda – to najważniejszy element oczyszczania. Przypomnij sobie czym sprzątasz mieszkanie, używasz do tego wody, prawda? No właśnie. Woda działa na organizm zbawiennie!

 

Czym myjesz ciało?

Natychmiast po przebudzeniu jeszcze przed umyciem zębów wypić 2x 250 ml (2 szklanki) wody alkalicznej  w pokojowej temperaturze. Taka praktyka przyspiesza perystaltykę jelit ale nie tylko. Picie wody z samego rana szczególnie alkalicznej, która odkwasza organizm i strukturalnej, która wchłania się w 90% (woda ogólnodostępna w sklepach i naszych kranach wchłania się zaledwie w 30%). Taka praktyka odżywi Twoje ciało. Pozbędziesz się chorób i stanów zapalnych, poprawisz jakość trawienia i oczyszczania. Nawodniony organizm ma mnóstwo energii i wygląda młodo! Zwróć uwagę na jakiej wodzie gotujesz potrawy. W czasie gotowania woda wchłania się w pokarm, a co w przypadku kiedy woda, której używasz do zupy jest zanieczyszczona? Wówczas cała potrawa traci na jakości. Każdy produkt gotuj na oczyszczonej wodzie.

Nie pij, kiedy jesz. A zwłaszcza unikaj zimnej wody, kiedy spożywasz tłuste i ciężkie pokarmy. To blokuje prawidłowe trawienie. Popijanie jedzenia sprawia, że pokarmy źle się wchłaniają i źle reagują z kwasami. Tworzy się twarda masa, która później tylko zalega w jelitach. Spożywanie posiłków i popijanie zimną wodą powoduje poważne choroby. Najlepiej odczekać godzinę po jedzeniu i wypić gorącą herbatę. Można również wypić gorąca zupę.

Pij codziennie 8 szklanek strukturalnej, alkalicznej wody. Leczenie to nie ma żadnych skutków ubocznych, posiada natomiast jedną wielką niedogodność, trzeba często odwiedzać toaletę, żeby na bieżąco wydalać nagromadzone toksyny.

Proces odtruwania w takim niekonwencjonalnym podejściu będzie zatem służył nie tylko znaczącej poprawie pracy narządów wewnętrznych, odmłodzeniu czy polepszeniu wyglądu. Gdy dieta oczyszczająca jest odpowiednio wparta relaksem, głębokim oddechem, wówczas oczyszczamy również nasze myśli i emocje, osiągając stan doskonałego samopoczucia, wewnętrznej równowagi i spokoju. W takim stanie umysłu świadomie zaczynamy dokonywać dobrych dla nas wyborów.

Hinduski lekarz i humanista Swami Sivananda pytał ludzi Zachodu: „Dlaczego nie troszczcie z taką sama uwagą o pojazd jakim jest wasze ciało i kierowcę jakim jest wasz umysł?”  Dlatego pamiętaj, że Twoje ciało składa się w prawie 80% z Wody! Jaką wodę pijesz, takie masz zdrowie i organizm. Wybieraj mądrze Swoją żywność i to, co pijesz, a Twój organizm odwdzięczy Ci się długowiecznością!