Woda sposobem na głęboko nawilżoną skórę! | Blog Crystal Water

Woda głęboko nawilża skórę

Woda głęboko nawilża skórę

Nawilżanie to obok oczyszczania skóry, najważniejszy punkt na liście pielęgnacji. Oczywiście mowa tu zwłaszcza o pielęgnacji kobiecej, ale fakty które za chwilę tu przedstawię z pewnością przydadzą się także urodzie mężczyzn!

Nawilżanie, czyli picie wody powinno być dla nas tak naturalne jak oddychanie. Niestety często rozumiemy to zupełnie na opak i wydajemy fortunę na różne specyfiki, tymczasem prawdziwe nawilżanie zaczyna się od…. szklanki wody.

 

Odpowiedzmy więc na pytanie, czym właściwie jest nawilżanie?

Nasza skóra to największy z organów w ciele.  Z jednej strony sama jest warstwą, która chroni ciało przed przenikaniem wody (jej zewnętrzna warstwa hydro-lipidowa stanowi nieprzemakalny płaszcz), z drugiej zaś – wewnątrz skóry- w komórkach wszystko dzieje się w środowisku wodnym. Dzięki wodzie zachodzą wszystkie procesy chemiczne. Jeżeli jej zawartość w skórze jest zbyt mała – metabolizm komórek się zaburza.

Dobrze podlewana roślina nie więdnie i niestraszne jej grzyby i bakterie. I tak samo jest ze skórą. Kiedy zapewnimy jej odpowiednie nawilżenie, będzie w lepszej kondycji i zwiększy się jej odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

picie wody nawilża skórę kobieta pijąca wodę z gładką skórą

Regularne stosowanie kremów nawilżających chroni zewnętrzną warstwę skóry przed odparowywaniem wody, ale to co jest najważniejsze to doskonałe nawodnienie od wewnątrz to ono pomaga utrzymać skórę w dobrej kondycji!

Prawidłowe nawilżenie skóry jest niezbędne dla jej młodego i zdrowego wyglądu. Proces utraty wody wraz z upływem lat nasila się. Skóra traci elastyczność i pojawiają się zmarszczki.

Ciało człowieka składa się z około 70% wody. Jedna trzecia zawartej w organizmie wody znajduje się w płynach pozakomórkowych (np. krew, limfa), a dwie trzecie są obecne wewnątrz komórek. Dlatego tak ważne jest, żeby pić 8 szklanek dziennie czystej, przefiltrowanej wody. Nic więcej, woda to najlepszy kosmetyk. Dzięki niej skóra napnie się i ujędrni, ponieważ puste przestrzenie międzykomórkowe wypełnią się wodą. Organizm będzie działał wydajniej i lepiej usuwał toksyny, co odbije się na naszym wyglądzie. Cellulit, czyli toksyny w postaci tłuszczu pod skórą, zacznie się wygładzać. Zmarszczki z czasem zaczną się wypełniać. Cienie pod oczami znikną, skóra zacznie promienieć i poczujesz przypływ energii!

 

Odpowiednio zbilansowana dieta oraz regularne spożywanie 8 szklanek wody dziennie jest niesamowicie ważnym czynnikiem nawilżającym i odżywiającym skórę!