Woda pomaga odkwaszać organizm! | Blog Crystal Water

Woda pomaga odkwaszać organizm

Woda pomaga odkwaszać organizm

Woda to podstawowy budulec naszego ciała. Nasze przeciętne dobowe zapotrzebowanie na wodę to 30 ml na kg masy ciała. Nie doceniamy jej roli, a tymczasem wiele dolegliwości, a nawet chorób zniknęłoby tylko poprzez nawadnianie organizmu odpowiednią wodą.

Właściwie wszystko, czego pragnie każdy z nas, czyli zdrowie, ładna cera, szczupła sylwetka, dobre samopoczucie, energia, odmłodzenie organizmu są niemożliwe bez picia wody. Przy pomocy wody do komórek trafia pożywienie i tlen.

 

By woda spełniała swoje funkcje, odkwaszała organizm musi być alkaliczna!

badanie ph wody,

Najlepiej gdy pH wody jest co najmniej powyżej 8. Przeciętnie pH wody jest w okolicach 7 (woda z wodociągów, wody mineralne dostępne w sklepach), a potencjał redox jest dodatni. M.in. dlatego, nawet pijąc ilość wody zgodną z zapotrzebowaniem naszego organizmu – jesteśmy w większości niewystarczająco dobrze nawodnieni i trudno nam utrzymać na optymalnym poziomie alkaliczne środowisko komórek.

Oznaczenie pH jest miarą kwasowości lub zasadowości roztworu. Potencjał wodoru jest cechą określającą czy w roztworze znajduje się nadmiar jonów wodorowych H+ (odczyn kwaśny), czy nadmiar jonów wodorotlenkowych OH- (odczyn zasadowy), czy też są one w równowadze (odczyn obojętny). Wodne roztwory kwasów wykazują odczyn kwaśny, a wodne roztwory wodorotlenków (zasady) – odczyn zasadowy.

Liczbę jonów wodorowych w roztworze określa się za pomocą tzw. skali pH. Tak jak temperatura ciała człowieka musi być utrzymywana przez właściwie funkcjonujący organizm na poziomie 36,6 C, tak samo krew musi utrzymywać poziom pH, czyli zakwaszenia w wąskim zakresie.

Dieta alkaliczna, czyli spożywanie potraw, które pomagają nam odkwaszać organizm, o których przeczytasz tutaj:http://crystalwatersystem.pl/wpis/zywnosc-a-zakwaszony-organizm/.

Dodatkowo picie alkalicznej wody o wysokim pH może nas uchronić od osteoporozy, nowotworów, chronicznego zmęczenia, wzdęć oraz pryszczy na twarzy, zapewnić kondycję i długie zdrowie.

kanapka z rzodkiewką herbata i talerzyk z cytryną