Woda redoks - Poznaj tajemnice aktywnego wodoru w wodzie!

Woda redoks – tajemnica aktywnego wodoru

Woda redoks – tajemnica aktywnego wodoru

Od dawna uczeni zadawali sobie pytania czym się wyróżniają się wody źródeł uzdrawiających, Lourdes, Tlacote, Nadana czy Nordeau, dlaczego ciągną tam tłumy pielgrzymów wierzących w zdrowotne właściwości źródeł.

W 1998 r. badania naukowców Japońskich (prof. Shirahata z Kyushu University) wykazały związek między wodą redoks, czyli elektrolizowaną, a wodami uznawanymi za uzdrawiające. Wspólnym mianownikiem tych wszystkich wód okazał się potencjał redoks, czyli aktywny wodór, który ma zdolność redukcji wolnych rodników, ponieważ jest bardzo silnym antyutleniaczem.

Woda redoks powstaje w wyniku nasycenia jej cząsteczkami aktywnego wodoru. Może to być woda z kranu przefiltrowana i poddana odpowiedniej obróbce, także poddana redukcji, zatem zawierająca dużą ilość elektronów, które mogą być przechwycone przez nadmiar aktywnego tlenu znajdujący się w organizmie, chroniąc w ten sposób komórki przed utlenianiem.

Woda redoks to naturalny przeciwutleniacz, który chroni przed niszczącym wpływem wolnych rodników.

Wolne rodniki to cząsteczki, które w organiźmie powstają naturalnie, w procesie reakcji metabolicznych. Pewna ilość wolnych rodników jest dla nas korzystna, gdyż chronią nasz organizm przed nadmiernym rozwojem bakterii, wirusów. Jednak w przypadku nadmiaru wolnych rodników zaczynają się problemy.
Wolne rodniki mnożą się niezwykle szybko: jeden daje początek innym, te następnym i taka reakcja łańcuchowa może trwać bez końca. Potężnym generatorem tych złośliwych cząstek jest dym nikotynowy, spaliny samochodowe, promienie ultrafioletowe. Dostarcza ich wysoko przetworzona żywność, pryskane i nawożone sztucznie owoce i warzywa, produkty zawierające barwniki, konserwanty.baby-water

Wodę zjonizowaną czyli nasyconą aktywnym wodorem oznaczamy poziomem Redoks lub ORP. Ujemna wartość ORP świadczy o tym, że roztwór zawiera wolne elektrony, które mogą być oddane i w ten sposób neutralizują działanie wolnych rodników. Woda z Crystal Water System posiada właśnie wartości ujemne na poziomie –200 mV, a nawet do –600 mV, co wskazuje na jej silne działanie redukcyjne, czyli antyoksydacyjne. Jest naturalnym i silnym przeciwutleniaczem skutecznie zwalczającym szkodliwe działanie wolnych rodników w naszym organizmie.
Wolne rodniki zawsze dążą do połączenia się z wolnym elektronem, a w tym przypadku czerpią go z wodoru, którego mamy w nadmiarze i przestają siać spustoszenie w naszym organiźmie. Dzięki temu procesowi są bezpiecznie wydalone z naszego ciała.