Woda ułatwia odchudzanie - Sprawdź dlaczego! | Blog Crystal Water

 Woda ułatwia odchudzanie!

 Woda ułatwia odchudzanie!

Słyszeliście o tym, że woda jest ważnym elementem walki z nadmiarem kilogramów? To prawda! Podczas stosowania różnych diet, odchudzających czy oczyszczających, organizm człowieka pozbywa się dużej ilości toksyn, dlatego niezbędna jest picie odpowiedniej ilości wody dziennie, czyli 8 szklanek.

 

Pij wodę z samego rana!

Bardzo dobrym zwyczajem jest wypijanie szklanki wody z cytryną zaraz po przebudzeniu. Pozwoli to na uzupełnienie płynów po nocy i pobudzi nas do życia, a witamina C zawarta w owocu dobrze wpłynie na oczyszczanie i odkwaszanie organizmu. Dzięki ciepłej szklance wody z dużą ilością cytryny uruchomisz swój metabolizm. Woda przy odchudzaniu jest niezbędna. Oczyszcza organizm z toksyn i przyspiesza procesy metaboliczne. Dzięki niej odchudzanie przebiega efektywniej, a tkanka tłuszczowa jest spalana zdecydowanie szybciej. Woda jest potrzebna nie tylko do spalania nadmiernej ilości kalorii, oczyszczania organizmu, ale także do wypłukiwania toksycznych produktów metabolizmu. Tylko podczas oddychania tracimy codziennie około pół litra wody, dlatego należy spożywać odpowiednią jej ilość, by nie dopuścić do odwodnienia organizmu.

dzban i szklanka czystej wody odchudzanie z wodą
 

Jesz między posiłkami?

Picie wody jest pomoże poradzić sobie z podjadaniem między posiłkami. Czasem, kiedy wydaje nam się, że coś byśmy zjedli tal naprawdę organizm wysyła sygnał, że jest odwodniony. Za każdym razem, kiedy czujesz, że chcesz coś zjeść między posiłkami, wypij szklankę wody i sprawdź czy wtedy nadal będziesz czuć głód. Niektórzy zalecają, aby wypijać przed jedzeniem od pół do szklanki wody, pozwoli to wywołać uczucie sytości i zmniejszy porcje spożywanego dania, co przełoży się pozytywnie na efekty diety – to mit.

Jeśli chcesz wspomóc proces odchudzania wypij przed posiłkiem miksturę, która usprawni trawienie do poziomu „turbo”. Łyżka octu jabłkowego na pół szklanki wody, wypij i po pół godzinie możesz jeść duży posiłek.

Najlepsza podczas odchudzania jest woda bez żadnych dodatków w postaci barwników i cukru. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że to właśnie kolorowe napoje są jednym z największych wrogów zdrowego odżywiania. Nie jest wielką rzeczą wypicie w ciągu dnia wody smakowej, prawda? Należy podkreślić, że wypicie 1,5 litra takiej wody to dodatkowe 250 kcal, czyli ok. 12 łyżeczek cukru! Lepszym rozwiązaniem jest samodzielne sporządzenie wody z dodatkiem np. owoców cytrusowych czy świeżej mięty. Pachnie i wygląda smakowicie!

Bez względu na to, czy jesteś na diecie czy nie, warto zwracać uwagę na to, ile i co wypijasz w ciągu dnia. Ma to ogromne znaczenie dla Twojego organizmu. Dlatego wybieraj napoje jak najmniej przetworzone, pozbawione dodatkowych substancji chemicznych oraz ulepszaczy. Dobrze zapoznać się bliżej z tematem wody i jej rodzajów, ponieważ odpowiednie jej spożycie pozwoli nam na prawidłowe usuwanie toksyn z organizmu, pozbycie się problemów z cerą, bólami głowy czy opuchlizną.

Szklanka wody na zdrowie!