Woda zjonizowana - co to takiego i czy warto ją pić? | Crystal Water

Woda zjonizowana – co to takiego?

Woda zjonizowana – co to takiego?

Aby życie człowieka mogło być naprawdę wysokiej jakości, powinno być ono pozbawione (możliwych do uniknięcia) problemów zdrowotnych. Jak można taki stan osiągnąć. Na przykład przez picie każdego dnia zdrowszej, bo zjonizowanej wody.

Czym jest woda zjonizowana?

Alkaliczna woda zjonizowana to woda, która powstaje po poddawaniu zwykłej wody procesowi elektrolizy. Najpierw przepuszcza się przez nią prąd elektryczny, co powoduje rozdzielenie jej na części:

  • alkaliczną (o pH powyżej 7),
  • kwaśną (o pH poniżej 7).

W czasie tego procesu, sole mineralne rozpadają się więc na jony metali alkalicznych (wapń, sód, magnez, potas) o ładunku dodatnim i kwasowe resztki (fosfor, chlor, siarka) o ładunku ujemnym. W procesie elektrolizy w jednym naczyniu katoda przyciąga jony z ładunkiem dodatnim, zaś w drugim naczyniu anoda przyciąga jony z ładunkiem ujemnym. W tym samym czasie cząstki wody rozpadają się na jony wodorowe i hydroniowe, przyciągane do powstałych jonów alkalicznych oraz resztek kwasowych. Czyli, mówiąc najprościej, woda zjonizowana to woda nasycona aktywnym wodorem.

Jakie właściwości ma zjonizowana woda?

Tego rodzaju woda wspomaga układ odpornościowy, a dzięki temu, że szybciej przedostaje się do komórek – lepiej nawadnia organizm. Do tego znajdujące się w niej mniejsze formacje molekularne uczestniczą w procesach metabolicznych i usuwają z układu pokarmowego toksyny. U osób z zakwaszeniem organizmu zjonizowana woda alkaliczna ułatwia rozpuszczanie pozostałości kwasowych (i wydalanie ich poprzez nerki), a także rozrzedza krew (co jest problemem przy zakwaszeniu). Bardzo ważne jest to, że woda nasycona aktywnym wodorem jest naturalnym przeciwutleniaczem, a więc chroni przed niszczącym wpływem wolnych rodników (które mogą mieć działanie nowotworowe).

Sposoby na pozyskiwanie wody zjonizowanej

Wodę zjonizowaną, alkaliczną można kupić w butelkach: w stacjonarnych oraz internetowych sklepach, przede wszystkim takich ze zdrową żywnością, ekologicznych czy też zielarsko-medycznych. Oczywiście nabyć ją można także w sklepach należących bezpośrednio od jej producentów. Jednak obecnie na rynku znaleźć można produkty i urządzenia, które pozwalają na przygotowanie wody zjonizowanej w warunkach domowych. Można wśród nich wymienić
Należą do nich na przykład: alkalizujące saszetki mineralne, dzbanek alkalizujący, generator wody alkalicznej, jonizator wody, czy stacje uzdatniające.

Woda zjonizowana ze stacji Crystal Water

Wybranie do swojego domu stacji uzdatniania Crystal Water System, gwarantuje, że będzie miało się nieustanny dostęp do antyoksydacyjnej, naturalnie zjonizowanej wody. Jest to inwestycja na wiele lat, dlatego jest rozwiązaniem o wiele lepszym, niż np. kupowanie wody w butelkach. Woda ze stacji, nasycona aktywnym wodorem, pomoże w walce z wolnymi rodnikami, które potrafią tworzyć się w organizmie bardzo szybko (między innymi za sprawą wysoko przetworzonej żywności, spalin samochodowych czy promieniowania ultrafioletowego). Wolne rodniki atakują zaś zdrowe komórki organizmu i uszkadzają je, powodując wiele chorób (także nowotwór). Woda zjonizowana ze stacji Crystal Water posiada właściwości redukowania wolnych rodników i tym samym pomaga w ochronie komórek ciała przed destrukcją.