Zanim będziesz się starać, przygotuj ciało do ciąży!

Zanim będziesz się starać, przygotuj swoje ciało!

Zanim będziesz się starać, przygotuj swoje ciało!

Mam bardzo wielu znajomych, którzy starają się o dziecko. Ja wychodzę z założenia, że o dziecko nie trzeba się starać, być może uważam tak dlatego, że sama nie musiałam się starać o swoje. Jestem jednak pewna, że do ciąży warto się przygotować. Opowiem wam co przez to rozumiem i jak to wyglądało w moim przypadku.

Jak wszyscy wiemy, „produkcja” maleństw jest łatwa i przyjemną. Dopiero potem zaczynają się schody. Tak wymyśliła to natura. Teraz żyjemy w świecie, który za wszelką cenę od tej natury się odwraca. Dlatego mamy in vitro, lekarstwa wspomagające, terapie i tak dalej, i tak dalej… Czy ludzie żyjący zgodnie z naturą mają też takie wynalazki?

Postęp medycyny jest bardzo ważny, wręcz niezbędny. Ale czegoś tu brakuje-  medycyna, która diagnozuje nam choroby, wręcz produkuje je nowymi chemicznymi lekami. Czegoś jej brakuje – a mianowicie holistycznego podejścia. Organizm to jeden system, który działa razem, wszystkie układy się przenikają i korzystają ze swojego działania. Moi znajomi starają się o dziecko, zamiast się przygotować do zajścia w ciążę. I tak to trwa od miesięcy. Ciąża dla kobiety to nie tylko błogosławiony stan, ale też okres wzmożonego wysiłku, Dziecko “tworzy się” ze wszystkiego, co jest w organizmie i co jest mu dostarczane.

 

Jak więc się przygotować do ciąży?

Zacznijmy od oczyszczania – Czy zapraszamy gości do brudnego domu? Dlaczego więc, czasem każemy naszym dzieciom rosnąć w takich warunkach?

pij wodę w ciąży

Przygotowanie powinno zacząć się od oczyszczania, czyli pozbycia się toksyn i wszystkiego, co zalega w ciele. Warto zrobić serię lewatyw (nie są takie straszne, jak się wydaje zwłaszcza przy obecnej technologii :)) W ten sposób poczujesz się lżej i uprzątniesz wierzchni brud zbierany przez lata. Zacznij brać dobrej jakości chlorellę, jest jak najbardziej wskazana w okresie ciąży, przed i w czasie karmienia. To prawdziwy superfood zawierający ogromną ilość minerałów i ma ważną funkcję: usuwa metale ciężkie z organizmu. Dlatego właśnie podczas brania trzeba pić 2, 3 szklanki wody więcej, żeby uwalniane toksyny były wypłukiwane z moczem. Oczyszczanie, to także pozbycie się pasożytów. Bardzo wielu z nas je ma, nawet jeśli nam się tak nie wydaje. Warto zrobić badania w kierunku pasożytów i wygonić je farmakologicznie, ale przede wszystkim, sięgnij po naturalne metody. Herbaty, zioła, superfoods. One działają najlepiej. I jeszcze jedno: czy sprzątasz w domu bez użycia wody? Raczej byłoby to bardzo trudne, a z pewnością niedokładne. Dlatego pamiętaj, że to samo dotyczy Ciebie. Woda jest najlepszym rozpuszczalnikiem i żadne oczyszczanie bez wody, nie ma najmniejszego sensu. Pij bardzo dużo! Pomoże Ci to utrzymać wagę. Dobra woda także uelastycznia skórę, dzięki czemu ominą Cię rozstępy, tak jak to było w moim przypadku. 8 szklanek wody dziennie pomoże Ci oczyszczać jelita i wyrównać metabolizm. To wszystko przyda Ci się w ciąży.

Zadbaj o drogi rodne i macicę – pozbądź się bakterii np. u mnie powracały często bakterie e.coli – skutecznie wkurzyła je kuracja: woda z sokiem z połowy limonki, codziennie przez 2 tygodnie.

Zadbaj także o higienę umysłu, wycisz się, medytuj, odpoczywaj i myśl pozytywnie! Nic nie oddziałuje lepiej na dziecko niż szczęśliwa mama.

W następnym wpisie dowiesz się, jak wyrównać poziom kwasowo-zasadowy w organizmie, co jeść, a czego nie i w jaki sposób uzupełniać witaminy oczywiście w aspekcie ciąży!